Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sophus Schandorphs Vej 26, 2800 Kongens Lyngby · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 62,1 % | 61,7 % | 53,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 376,1 % | 305,7 % | 246,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 73,4 % | 67,3 % | 59,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 84,6 % | 91,7 % | 89,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 73,4 % | 67,3 % | 59,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 26,6 % | 32,7 % | 40,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 100,7 % | 76 % | 146,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -99.584 kr. i 2021 til 1.612.018 kr. i 2025 (+1719 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -100 | 1.145 | 2.311 | 2.270 | 1.612 | −29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 203.515 kr. i 2023 til 514.078 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 204 | 385 | 514 | +33 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -99.584 kr. i 2021 til 1.097.940 kr. i 2025 (+1203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -100 | 1.145 | 2.108 | 1.884 | 1.098 | −42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -97.665 kr. i 2021 til 1.118.405 kr. i 2025 (+1245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -98 | 1.188 | 2.107 | 2.004 | 1.118 | −44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -97.665 kr. i 2021 til 866.813 kr. i 2025 (+988 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -98 | 957 | 1.643 | 1.557 | 867 | −44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.150 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.150 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.228 kr. i 2021 til 968.453 kr. i 2025 (+11670 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 329 | 708 | 628 | 968 | +54 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39 | 2.287 | 2.644 | 2.524 | 1.626 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 1.189 | 2.287 | 2.644 | 2.524 | 1.626 | −36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.041.215 kr. i 2021 til 965.020 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.041 | 1.998 | 1.941 | 1.698 | 965 | −43 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 147.495 kr. i 2021 til 660.623 kr. i 2025 (+348 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 288 | 703 | 826 | 661 | −20 % | |
| Passiver i alt | 1.189 | 2.287 | 2.644 | 2.524 | 1.626 | −36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk