Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tingstenen 12, 2640 Hedehusene · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 87,9 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -2,6 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -5,2 % | -0,9 % | 12,9 % | 2,5 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 398 % | 355,1 % | 323,4 % | 482,9 % | 463,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,9 % | 71,9 % | 69,1 % | 79,3 % | 78,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -6,9 % | -1,3 % | 18,7 % | 3,2 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,9 % | 71,9 % | 69,1 % | 79,3 % | 78,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,1 % | 28,1 % | 30,9 % | 20,7 % | 21,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 108,4 % | 84,3 % | 147,5 % | 209,4 % | 236,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 543 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 477.388 kr. i 2021 til 324.728 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 477 | 489 | 518 | 380 | 325 | −15 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 491.741 kr. i 2022 til 304.584 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 492 | 456 | 369 | 305 | −18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -14.134 kr. i 2021 til 20.144 kr. i 2025 (+243 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -3 | 63 | 11 | 20 | +88 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -15.024 kr. i 2021 til 20.448 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -4 | 62 | 11 | 20 | +84 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -15.024 kr. i 2021 til 15.806 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -3 | 49 | 9 | 16 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Varebeholdninger | 146 | 146 | 136 | 136 | 127 | −7 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 79.073 kr. i 2021 til 186.979 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 71 | 174 | 149 | 187 | +26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 290 | 298 | 381 | 343 | 367 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 290 | 299 | 382 | 344 | 368 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 217.483 kr. i 2021 til 288.433 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 217 | 215 | 264 | 273 | 288 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 72.974 kr. i 2021 til 79.189 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 84 | 118 | 71 | 79 | +11 % | |
| Passiver i alt | 290 | 299 | 382 | 344 | 368 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup