Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ny Østergade 30, 1101 København K · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 2 | 1,5 | — | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 35,5 % | 29,1 % | 17,6 % | 13,5 % | 31,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 236,9 % | 239,8 % | 196,3 % | 200,3 % | 314,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 58,2 % | 58,7 % | 49,5 % | 50,9 % | 68,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 61,1 % | 49,6 % | 35,6 % | 26,5 % | 46,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 5.514.275 kr. | 6.349.957 kr. | 4.007.077 kr. | — | 5.835.238 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 58,2 % | 58,7 % | 49,5 % | 50,9 % | 68,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 41,8 % | 41,3 % | 50,5 % | 49,1 % | 31,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 151,5 % | 185,3 % | 153,5 % | 145,8 % | 233,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 11.290.363 kr. i 2022 til 15.015.486 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.290 | 12.959 | 11.414 | 12.724 | 15.015 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.776.088 kr. i 2022 til 9.180.248 kr. i 2026 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.776 | 6.609 | 7.407 | 9.461 | 9.180 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.502.791 kr. i 2022 til 5.830.231 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.503 | 6.344 | 4.007 | 3.263 | 5.830 | +79 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.808.263 kr. i 2022 til 6.337.561 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.808 | 5.582 | 3.740 | 2.632 | 6.338 | +141 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.531.171 kr. i 2022 til 4.936.690 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.531 | 4.345 | 2.907 | 2.047 | 4.937 | +141 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6 | 0 | – | – | 47 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 123 | 134 | 138 | 239 | 244 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 129 | 134 | 138 | 239 | 291 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.075.039 kr. i 2022 til 11.285.516 kr. i 2026 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.075 | 11.444 | 12.801 | 10.882 | 11.286 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.621 | 14.809 | 16.376 | 14.944 | 15.206 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 12.750 | 14.943 | 16.514 | 15.183 | 15.498 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.421.760 kr. i 2022 til 10.657.408 kr. i 2026 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.422 | 8.767 | 8.173 | 7.721 | 10.657 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.328.640 kr. i 2022 til 4.840.246 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.329 | 6.176 | 8.340 | 7.462 | 4.840 | −35 % | |
| Passiver i alt | 12.750 | 14.943 | 16.514 | 15.183 | 15.498 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2022 til 9 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 7 | 7 | 10 | 9 | −10 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København