Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Magistervej 44, 2400 København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 65,2 % | 25,1 % | 16,3 % | 38,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 100 % | 719,2 % | — | >999 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | 48,9 % | 89,7 % | 100 % | 98,5 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 72,7 % | 25,1 % | 16,5 % | 38,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,9 % | 89,7 % | 100 % | 98,5 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,1 % | 10,3 % | 0 % | 1,5 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 603,4 % | — | >999 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -2.525 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -4 | -1 | -3 | -3 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 0 kr. i 2021 til 148.860 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 106 | 49 | 38 | 149 | +288 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2021 til 149.045 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 107 | 49 | 39 | 149 | +285 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 42 | 42 | 42 | 42 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 42 | 42 | 42 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 302.405 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 102 | 123 | 178 | 302 | +70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 42 | 121 | 153 | 196 | 341 | +74 % | |
| Aktiver i alt | 82 | 163 | 196 | 238 | 384 | +61 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.000 kr. i 2021 til 383.538 kr. i 2025 (+859 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 147 | 196 | 234 | 384 | +64 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 41.734 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 17 | – | 4 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 82 | 163 | 196 | 238 | 384 | +61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København