Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ved Store Dyrehave 22, 3400 Hillerød · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,3 % | 5,1 % | 6,5 % | 5 % | 10,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 850,5 % | 757,7 % | 530,9 % | 617,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 88,2 % | 86,8 % | 81,2 % | 83,8 % | 94 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6 % | 5,9 % | 8 % | 6 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 88,2 % | 86,8 % | 81,2 % | 83,8 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11,8 % | 13,2 % | 18,8 % | 16,2 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 850,5 % | 691,9 % | 56,9 % | 6,8 % | 12,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 20 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 10.000 kr. i 2021 til 20.000 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | -0 | – | – | 20 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.755 kr. i 2021 til 20.000 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 10 | 13 | 10 | 20 | +101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.505 kr. i 2021 til 16.000 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 7 | 10 | 7 | 16 | +114 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 141.655 kr. i 2021 til 1.149 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 142 | 132 | 17 | 2 | 1 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 142 | 144 | 154 | 149 | 150 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 142 | 144 | 154 | 149 | 150 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 125.000 kr. i 2021 til 141.000 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 125 | 125 | 125 | 141 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.655 kr. i 2021 til 9.000 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 19 | 29 | 24 | 9 | −63 % | |
| Passiver i alt | 142 | 144 | 154 | 149 | 150 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød