Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndermarken 5, 6670 Holsted · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -7,3 % | -2,9 % | -0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 1,1 % | 2,6 % | 0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 8,1 % | 3,5 % | 2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -89,2 % | -83,2 % | -22 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 8,1 % | 3,5 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 91,9 % | 96,5 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,1 % | 2,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -16.284 kr. i 2021 til -12.211 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -11 | -10 | -10 | -12 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -16.284 kr. i 2021 til -10.013 kr. i 2024 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -11 | -10 | -10 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -167.164 kr. i 2021 til -12.160 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -167 | 0 | -110 | -56 | -12 | +78 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -167.164 kr. i 2021 til -12.160 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -167 | 0 | -110 | -56 | -12 | +78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.783 | 1.600 | 1.500 | 1.900 | 2.350 | +24 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.783 | 1.600 | 1.500 | 1.900 | 2.350 | +24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 224 kr. i 2021 til 7.077 kr. i 2025 (+3059 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 245 | 15 | 49 | 7 | −86 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 245 | 15 | 49 | 7 | −86 % | |
| Aktiver i alt | 1.783 | 1.845 | 1.515 | 1.949 | 2.357 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 232.836 kr. i 2021 til 55.179 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 233 | 233 | 123 | 67 | 55 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.550.000 kr. i 2021 til 2.302.000 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.550 | 1.612 | 1.392 | 1.882 | 2.302 | +22 % | |
| Passiver i alt | 1.783 | 1.845 | 1.515 | 1.949 | 2.357 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.