Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ingemanns Vej 22, 7800 Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,4 % | 1,4 % | -2,2 % | 7,6 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 101,8 % | >999 % | 983,7 % | 614,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,6 % | 77,4 % | 99,5 % | 96,8 % | 93,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,6 % | 1,7 % | -2,2 % | 7,8 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,6 % | 77,4 % | 99,5 % | 96,8 % | 93,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,4 % | 22,6 % | 0,5 % | 3,2 % | 6,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 776,1 % | 0,5 % | 11,7 % | 40 % | 24,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.894 kr. i 2021 til -48.787 kr. i 2025 (−173 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -26 | -46 | -70 | -49 | +30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.067.556 kr. i 2021 til 1.759.881 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.068 | 699 | -873 | 3.394 | 1.760 | −48 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 17.058.314 kr. i 2021 til 1.579.604 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.058 | 710 | -881 | 3.381 | 1.580 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 37.762 | 43.547 | 27.936 | 30.763 | 27.838 | −10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 37.762 | 43.547 | 27.936 | 30.763 | 27.838 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.191.515 kr. i 2021 til 818.506 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.192 | 45 | 25 | 565 | 819 | +45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.474 | 9.051 | 12.133 | 13.884 | 20.278 | +46 % | |
| Aktiver i alt | 40.235 | 52.598 | 40.069 | 44.647 | 48.115 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.081.917 kr. i 2021 til 44.815.560 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40.082 | 40.735 | 39.855 | 43.236 | 44.816 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 153.531 kr. i 2021 til 3.299.746 kr. i 2025 (+2049 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 8.889 | 214 | 1.411 | 3.300 | +134 % | |
| Passiver i alt | 40.235 | 52.598 | 40.069 | 44.647 | 48.115 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skive — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.