Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundgårdsvej 12, 8270 Højbjerg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,2 % | -8,1 % | 3,2 % | 7,9 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,6 % | 98,4 % | 98,3 % | 97,2 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,5 % | -8,2 % | 3,3 % | 8,2 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,6 % | 98,4 % | 98,3 % | 97,2 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,4 % | 1,6 % | 1,7 % | 2,8 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,5 % | 20,8 % | 2,4 % | 3,4 % | 4,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 102.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 102 | 115 | 60 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.064.952 kr. i 2021 til 1.593.445 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.065 | -2.668 | 1.092 | 3.363 | 1.593 | −53 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.334.530 kr. i 2021 til 1.241.973 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.335 | -2.668 | 1.092 | 2.969 | 1.242 | −58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.668 kr. i 2021 til 51.402 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 112 | 14 | 35 | 51 | +46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36.291 | 32.891 | 33.986 | 37.345 | 38.558 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 36.291 | 32.891 | 33.986 | 37.345 | 38.558 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 35.071.031 kr. i 2021 til 37.505.332 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35.071 | 32.353 | 33.395 | 36.313 | 37.505 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.219.736 kr. i 2021 til 1.053.109 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.220 | 539 | 591 | 1.031 | 1.053 | +2 % | |
| Passiver i alt | 36.291 | 32.891 | 33.986 | 37.345 | 38.558 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | – | 1 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus