Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterled 25A, 8832 Skals · Detailhandel med motorbrændstoffer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2,3 % | 3,1 % | 3,1 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 683,2 % | 736,9 % | 870,2 % | 881,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,4 % | 96,1 % | 96,3 % | 95,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,4 % | 3,3 % | 3,2 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,4 % | 96,1 % | 96,3 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,6 % | 3,9 % | 3,7 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 29,3 % | 17 % | 17,6 % | 54,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 437.582 kr. i 2021 til 61.154 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 438 | 33 | 50 | 50 | 61 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 438 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 413.237 kr. i 2021 til 63.776 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 413 | 71 | 100 | 100 | 64 | −36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 409.660 kr. i 2021 til 38.674 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 410 | 55 | 78 | 78 | 39 | −51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.259 | 1.259 | 1.259 | 1.259 | 1.209 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 586 | 547 | 511 | 472 | 432 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.846 | 1.806 | 1.770 | 1.731 | 1.641 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 139.092 kr. i 2021 til 60.546 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 139 | 26 | 17 | 17 | 61 | +258 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 493 | 595 | 720 | 835 | 980 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 2.338 | 2.402 | 2.490 | 2.567 | 2.621 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.259.197 kr. i 2021 til 2.509.510 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.259 | 2.314 | 2.393 | 2.471 | 2.510 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 78.973 kr. i 2021 til 111.094 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 87 | 98 | 96 | 111 | +16 % | |
| Passiver i alt | 2.338 | 2.402 | 2.490 | 2.567 | 2.621 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg