Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
A. Knudsens Vej 1, 8400 Ebeltoft · Detailhandel med tøj
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,1 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -2,6 % | -0,1 % | -0,4 % | -0,5 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 130,3 % | 87,9 % | 40 % | 118,1 % | 232,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52,6 % | 50,6 % | 48,4 % | 44,2 % | 43,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5 % | -0,2 % | -0,8 % | -1 % | -1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 5.429 kr. | 67.560 kr. | 63.162 kr. | 68.255 kr. | 59.923 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,6 % | 50,6 % | 48,4 % | 44,2 % | 43,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,4 % | 49,4 % | 51,6 % | 55,8 % | 56,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 74,4 % | 46,7 % | 11,3 % | 118,1 % | 232,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.429 kr. i 2021 til 59.923 kr. i 2025 (+1004 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 69 | 64 | 68 | 60 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 1 | 1 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -41.494 kr. i 2021 til 13.001 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -41 | 21 | 16 | 21 | 13 | −39 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -66.104 kr. i 2021 til -14.967 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -66 | -3 | -10 | -10 | -15 | −53 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -51.217 kr. i 2021 til -11.466 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | -2 | -7 | -8 | -11 | −37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.886 | 1.839 | 1.792 | 1.745 | 1.698 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.886 | 1.839 | 1.792 | 1.745 | 1.698 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.328 kr. i 2021 til 120.208 kr. i 2025 (+214 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 25 | 6 | 66 | 120 | +83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 67 | 47 | 22 | 66 | 120 | +83 % | |
| Aktiver i alt | 1.953 | 1.886 | 1.814 | 1.811 | 1.819 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.027.620 kr. i 2021 til 788.258 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.028 | 955 | 878 | 800 | 788 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 798.035 kr. i 2021 til 911.023 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 798 | 802 | 808 | 885 | 911 | +3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 51.539 kr. i 2021 til 51.745 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 54 | 56 | 56 | 52 | −7 % | |
| Passiver i alt | 1.953 | 1.886 | 1.814 | 1.811 | 1.819 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebeltoft — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs