Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trommesalen 5, 1614 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 30,8 % | 32 % | 26,7 % | 31 % | 17,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | — | 40 % | 85,5 % | 8,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 61 % | 74,6 % | 76,6 % | 78,7 % | 76,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 50,5 % | 42,9 % | 34,8 % | 39,3 % | 22,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 61 % | 74,6 % | 76,6 % | 78,7 % | 76,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39 % | 25,4 % | 23,4 % | 21,3 % | 23,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 40 % | 85,5 % | 8,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.102 kr. i 2021 til -22.885 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -18 | -19 | -27 | -23 | +15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 8.501.453 kr. i 2021 til 10.575.009 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.501 | 10.975 | 12.737 | 16.183 | 10.575 | −35 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.613.426 kr. i 2021 til 8.187.746 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.613 | 8.535 | 9.896 | 12.485 | 8.188 | −34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21.444 | 26.640 | 35.550 | 40.064 | 47.411 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.444 | 26.640 | 35.550 | 40.064 | 47.411 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.539.552 kr. i 2023 til 462.827 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1.540 | 259 | 463 | +79 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | 1.540 | 259 | 463 | +79 % | |
| Aktiver i alt | 21.444 | 26.640 | 37.090 | 40.323 | 47.874 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.086.184 kr. i 2021 til 36.818.989 kr. i 2025 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.086 | 19.881 | 28.396 | 31.731 | 36.819 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.408.459 kr. i 2021 til 5.733.978 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.408 | 2.369 | 3.849 | 303 | 5.734 | +1794 % | |
| Passiver i alt | 21.444 | 26.640 | 37.090 | 40.323 | 47.874 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København