Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Digevænget 17, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 3,7 % | 4,1 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 54,1 % | 59,6 % | 30,6 % | 39,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 97,5 % | 96,7 % | 98 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,6 % | 3,9 % | 4,2 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,5 % | 96,7 % | 98 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,5 % | 3,3 % | 2 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.346 kr. i 2021 til -7.818 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -6 | -9 | -9 | -8 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 816.522 kr. i 2021 til 91.672 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 817 | 25 | 186 | 208 | 92 | −56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 818.794 kr. i 2021 til 94.237 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 819 | 27 | 189 | 212 | 94 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.703 | 4.745 | 4.946 | 5.162 | 4.975 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.703 | 4.745 | 4.946 | 5.162 | 4.975 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 226 | 66 | 100 | 32 | 60 | +88 % | |
| Aktiver i alt | 4.929 | 4.811 | 5.046 | 5.194 | 5.035 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.662.046 kr. i 2021 til 4.884.547 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.662 | 4.689 | 4.879 | 5.090 | 4.885 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 266.843 kr. i 2021 til 150.168 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 267 | 121 | 167 | 103 | 150 | +45 % | |
| Passiver i alt | 4.929 | 4.811 | 5.046 | 5.194 | 5.035 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted