Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østergade 17, 4571 Grevinge · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | -3,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | -6,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,7 | -0,9 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,1 % | -52 % | -9,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 172,7 % | 256,4 % | 246,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 42,3 % | 61,2 % | 59,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,4 % | -84,9 % | -16,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 119.368 kr. | -310.463 kr. | -59.242 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 42,3 % | 61,2 % | 59,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 57,7 % | 38,8 % | 40,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 29,8 % | 157,7 % | 95,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 4.654 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 293.106 kr. i 2021 til 104.283 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 293 | 547 | 283 | -145 | 104 | +172 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 163.256 kr. i 2021 til 163.525 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 164 | 163 | 165 | 164 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 102.291 kr. i 2021 til -61.442 kr. i 2025 (−160 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | 380 | 117 | -313 | -61 | +80 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -55.384 kr. i 2021 til -61.442 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -55 | 322 | 62 | -379 | -61 | +84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -52.822 kr. i 2021 til -61.836 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -53 | 320 | 61 | -379 | -62 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14 | 11 | 7 | 4 | 2 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14 | 11 | 7 | 4 | 2 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 352.245 kr. i 2021 til 248.140 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 722 | 335 | 446 | 248 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.964 | 2.163 | 1.945 | 724 | 643 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 1.978 | 2.174 | 1.951 | 729 | 645 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 818.639 kr. i 2021 til 384.283 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 819 | 1.026 | 825 | 446 | 384 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.159.008 kr. i 2021 til 260.730 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.159 | 1.148 | 1.126 | 283 | 261 | −8 % | |
| Passiver i alt | 1.978 | 2.174 | 1.951 | 729 | 645 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grevinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred