Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blommehaven 6, 8543 Hornslet · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 31 % | 55,7 % | 49,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 24 % | 47,5 % | 77,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 52,1 % | 64,9 % | 78,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 59,6 % | 85,7 % | 63,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 52,1 % | 64,9 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 47,9 % | 35,1 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3 % | 0,8 % | 0,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.836 kr. i 2021 til -3.010 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -3 | -4 | -3 | -3 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.836 kr. i 2021 til -3.010 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -3 | -4 | -3 | -3 | +0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 81.259 kr. i 2021 til 369.609 kr. i 2025 (+355 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 109 | 100 | 294 | 370 | +26 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 83.635 kr. i 2021 til 370.269 kr. i 2025 (+343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 110 | 102 | 296 | 370 | +25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 315 | 282 | 291 | 443 | 617 | +39 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 315 | 282 | 291 | 443 | 617 | +39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.232 kr. i 2021 til 1.511 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 4 | 5 | 1 | 2 | +2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 52 | 36 | 38 | 89 | 125 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 367 | 318 | 329 | 531 | 741 | +40 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 190.946 kr. i 2021 til 580.398 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 191 | 187 | 171 | 345 | 580 | +68 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 176.197 kr. i 2021 til 161.061 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 176 | 131 | 158 | 186 | 161 | −14 % | |
| Passiver i alt | 367 | 318 | 329 | 531 | 741 | +40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs