Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 54, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 17 % | 20,1 % | 18,6 % | 15,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 40,4 % | 5,6 % | 144,3 % | 37,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 23,9 % | 34,6 % | 46,3 % | 50 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 71 % | 58,2 % | 40,1 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 23,9 % | 34,6 % | 46,3 % | 50 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 76,1 % | 65,4 % | 53,7 % | 50 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,8 % | 0,9 % | 76,2 % | 33,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.000 kr. i 2021 til -2.500 kr. i 2025 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -2 | -3 | −25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -1 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 74.769 kr. i 2021 til 695.099 kr. i 2025 (+830 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 413 | 544 | 618 | 695 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 33.603 kr. i 2021 til 519.724 kr. i 2025 (+1447 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 307 | 393 | 452 | 520 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.348 | 1.612 | 1.930 | 1.930 | 3.047 | +58 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.348 | 1.612 | 1.930 | 1.930 | 3.047 | +58 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 40.810 kr. i 2021 til 220.936 kr. i 2025 (+441 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 43 | 4 | 267 | 221 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 71 | 196 | 23 | 505 | 249 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 1.419 | 1.808 | 1.953 | 2.435 | 3.296 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 125.124 kr. i 2021 til 1.647.095 kr. i 2025 (+1216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 432 | 675 | 1.127 | 1.647 | +46 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.071.837 kr. i 2021 til 803.193 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.072 | 819 | 762 | 825 | 803 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 181.118 kr. i 2021 til 665.161 kr. i 2025 (+267 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 485 | 413 | 350 | 665 | +90 % | |
| Passiver i alt | 1.419 | 1.808 | 1.953 | 2.435 | 3.296 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte