Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gartnervangen 12, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,9 % | -5,2 % | 3,5 % | 8,3 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 582,9 % | 554 % | 573,9 % | 623,5 % | 628,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82,8 % | 81,9 % | 82,6 % | 84 % | 84,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,1 % | -6,4 % | 4,2 % | 9,9 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,8 % | 81,9 % | 82,6 % | 84 % | 84,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,2 % | 18,1 % | 17,4 % | 16 % | 15,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 206,2 % | 206,3 % | 206,3 % | 205,2 % | 203,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.123 kr. i 2021 til 8.827 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | -14 | 10 | 26 | 9 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 17.123 kr. i 2021 til 6.891 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | -14 | 10 | 26 | 7 | −74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 103.102 kr. i 2021 til 103.858 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 103 | 103 | 103 | 104 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 291 | 277 | 287 | 313 | 321 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 291 | 277 | 287 | 313 | 321 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 241.468 kr. i 2021 til 269.890 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 227 | 237 | 263 | 270 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 50.000 kr. i 2021 til 51.028 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 50 | 50 | 50 | 51 | +2 % | |
| Passiver i alt | 291 | 277 | 287 | 313 | 321 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.