God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jerupvej 350, 9870 Sindal · Blandet landbrugsdrift
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 7,2 % | 3,9 % | 9,8 % | 14,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 187,5 % | 174,1 % | 93,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 27,4 % | 26,3 % | 32,2 % | 40 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 26,1 % | 14,8 % | 30,5 % | 35,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.834.372 kr. | 1.065.764 kr. | 2.108.681 kr. | 3.147.045 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 27,4 % | 26,3 % | 32,2 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 72,6 % | 73,7 % | 67,8 % | 60 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9 % | 19,7 % | 9,8 % | 23,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.872.631 kr. i 2021 til 6.117.393 kr. i 2025 (+227 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.873 | 2.715 | 2.454 | 4.118 | 6.117 | +49 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 485.915 kr. i 2021 til 2.821.379 kr. i 2025 (+481 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 486 | 880 | 1.388 | 2.009 | 2.821 | +40 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 875.995 kr. i 2021 til 2.561.264 kr. i 2025 (+192 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 876 | 829 | 737 | 1.607 | 2.561 | +59 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 630.339 kr. i 2021 til 2.243.668 kr. i 2025 (+256 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 630 | 630 | 445 | 1.321 | 2.244 | +70 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 630.339 kr. i 2021 til 1.751.639 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 630 | 514 | 343 | 1.016 | 1.752 | +72 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.567 | 2.436 | 2.642 | 3.358 | 8.012 | +139 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 51 | 146 | 219 | 354 | 488 | +38 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.618 | 2.582 | 2.861 | 3.712 | 8.500 | +129 % | |
| Varebeholdninger | 3.008 | 3.971 | 4.799 | 5.098 | 1.470 | −71 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 71.631 kr. i 2021 til 983.763 kr. i 2025 (+1273 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 280 | 622 | 372 | 984 | +164 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 5.933 | 6.618 | 3.866 | −42 % | |
| Aktiver i alt | 7.553 | 7.183 | 8.794 | 10.330 | 12.366 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.457.422 kr. i 2021 til 4.946.608 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.457 | 1.971 | 2.314 | 3.330 | 4.947 | +49 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.326.314 kr. i 2021 til 2.588.350 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.326 | 1.998 | 3.097 | 2.735 | 2.588 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.769.168 kr. i 2021 til 4.123.273 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.769 | 3.098 | 3.165 | 3.801 | 4.123 | +8 % | |
| Passiver i alt | 7.553 | 7.183 | 8.794 | 10.330 | 12.366 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3 | 5 | 5 | 8 | +60 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sindal — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring