Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tingager Skoven 80, 7500 Holstebro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,9 % | 42,6 % | 29,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 47,1 % | 59,2 % | 51,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91 % | 72 % | 56,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,1 % | 59,2 % | 51,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,9 % | 40,8 % | 48,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.208 kr. i 2023 til -7.554 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -7 | -8 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.208 kr. i 2023 til -6.875 kr. i 2024 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -7 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 405.632 kr. i 2023 til 2.006.715 kr. i 2025 (+395 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 406 | 1.146 | 2.007 | +75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 405.632 kr. i 2023 til 2.006.715 kr. i 2025 (+395 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 406 | 1.146 | 2.007 | +75 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 946 | 2.689 | 6.846 | +155 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 946 | 2.689 | 6.846 | +155 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 946 | 2.689 | 6.846 | +155 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 445.632 kr. i 2023 til 3.531.025 kr. i 2025 (+692 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 1.592 | 3.531 | +122 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 500.647 kr. i 2023 til 3.315.067 kr. i 2025 (+562 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 501 | 1.097 | 3.315 | +202 % | |
| Passiver i alt | 946 | 2.689 | 6.846 | +155 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holstebro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro