Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mariendalsvej 11, 8400 Ebeltoft · Avl af heste og dyr af hestefamilien
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -33,2 % | -36,1 % | -2,9 % | 3,2 % | -20,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 215,1 % | 133 % | 122,5 % | 127,8 % | 106,1 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 40,7 % | 10,1 % | 5,8 % | 11,1 % | -7,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -81,4 % | -357,3 % | -49,9 % | 29 % | 288,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 40,7 % | 10,1 % | 5,8 % | 11,1 % | -7,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59,3 % | 89,9 % | 94,2 % | 88,9 % | 107,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,7 % | 3,9 % | 29,5 % | 9,4 % | 8,8 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -155.087 kr. i 2021 til -62.721 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | -56 | -10 | 20 | -63 | −413 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2021 til 3.562 kr. i 2024. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 17 | 5 | 4 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -155.087 kr. i 2021 til 16.480 kr. i 2024 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | -73 | -15 | 16 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -169.115 kr. i 2021 til -63.058 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -169 | -157 | -15 | 12 | -63 | −627 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -164.222 kr. i 2021 til -63.058 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -164 | -157 | -15 | 12 | -63 | −627 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 485 | 404 | 354 | 325 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.200 kr. i 2021 til 25.620 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 13 | 121 | 27 | 26 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 495 | 434 | 502 | 372 | 310 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 495 | 434 | 502 | 372 | 310 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 201.699 kr. i 2021 til -21.836 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 202 | 44 | 29 | 41 | -22 | −153 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 63.333 kr. i 2021 til 39.597 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 64 | 63 | 40 | 40 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 230.168 kr. i 2021 til 291.771 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | 327 | 410 | 291 | 292 | +0 % | |
| Passiver i alt | 495 | 434 | 502 | 372 | 310 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebeltoft — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs