Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stensballe Strandvej 34, 8700 Horsens · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,8 % | 14,3 % | 24,5 % | 20,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 435,5 % | 656,5 % | 227,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,7 % | 93,1 % | 82,4 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,5 % | 15,3 % | 29,7 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,7 % | 93,1 % | 82,4 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,3 % | 6,9 % | 17,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 225,8 % | 276 % | 75,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.200 kr. i 2021 til -10.798 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | 5 | -9 | -11 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 297.046 kr. i 2021 til 1.275.462 kr. i 2025 (+329 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 297 | 268 | 541 | 1.514 | 1.275 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 294.287 kr. i 2021 til 1.281.801 kr. i 2025 (+336 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 294 | 270 | 563 | 1.528 | 1.282 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.022 | 2.206 | 2.158 | 3.738 | 1.369 | −63 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.022 | 2.206 | 2.158 | 3.738 | 1.369 | −63 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 697.675 kr. i 2021 til 3.865.830 kr. i 2025 (+454 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 698 | 648 | 751 | 831 | 3.866 | +365 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.209 | 1.249 | 1.787 | 2.498 | 5.004 | +100 % | |
| Aktiver i alt | 3.231 | 3.455 | 3.945 | 6.236 | 6.373 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.955.274 kr. i 2021 til 6.354.201 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.955 | 3.168 | 3.673 | 5.140 | 6.354 | +24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 275.509 kr. i 2021 til 19.014 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 276 | 287 | 272 | 1.096 | 19 | −98 % | |
| Passiver i alt | 3.231 | 3.455 | 3.945 | 6.236 | 6.373 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens