Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Holmebakken 40, 8382 Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,4 % | — | <999 % | 775,2 % | 99,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,6 % | — | 10,5 % | 24,5 % | 566,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,3 % | — | -869,1 % | -324,1 % | 85,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17 % | — | 403,7 % | -239,2 % | 116,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,3 % | — | -869,1 % | -324,1 % | 85,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,7 % | — | 969,1 % | 424,1 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,2 % | — | 0 % | 1,1 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.250 kr. i 2022 til 632.069 kr. i 2025 (+10213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -6 | -8 | 0 | 632 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.875 kr. i 2021 til 632.069 kr. i 2025 (+5009 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | – | -8 | 0 | 632 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.656 kr. i 2021 til 631.597 kr. i 2025 (+13465 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 17 | -842 | 186 | 632 | +239 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 135.534 kr. i 2021 til 631.597 kr. i 2025 (+366 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | -62 | -976 | 171 | 632 | +270 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 863 | 810 | 0 | 0 | 125 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 863 | 810 | 0 | 0 | 125 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.567 kr. i 2021 til 528 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19 | 17 | 28 | 22 | 508 | +2207 % | |
| Aktiver i alt | 883 | 827 | 28 | 22 | 633 | +2775 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 796.843 kr. i 2021 til 543.003 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 797 | 734 | -242 | -71 | 543 | +862 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 4 | 4 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 85.851 kr. i 2021 til 89.594 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | 93 | 266 | 90 | 90 | −0 % | |
| Passiver i alt | 883 | 827 | 28 | 22 | 633 | +2775 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov