Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Oslovej 3, 6230 Rødekro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2 % | 87,6 % | 41,9 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 223,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 52,2 % | 95,4 % | 98,9 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -3,9 % | 91,8 % | 42,4 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 52,2 % | 95,4 % | 98,9 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 47,8 % | 4,6 % | 1,1 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 223,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.180 kr. i 2022 til -1.310 kr. i 2026 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -3 | -3 | -1 | -1 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -14.020 kr. i 2023 til -1.282 kr. i 2026 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -14 | 673 | 540 | -1 | −100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.026 kr. i 2022 til -1.282 kr. i 2026 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -14 | 673 | 540 | -1 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 690 | 690 | 690 | 690 | 690 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 690 | 690 | 690 | 690 | 690 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 78.787 kr. i 2024 til 200.118 kr. i 2026 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 79 | 598 | 200 | −67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 79 | 598 | 200 | −67 % | |
| Aktiver i alt | 690 | 690 | 768 | 1.288 | 890 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 374.031 kr. i 2022 til 874.902 kr. i 2026 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 374 | 360 | 733 | 1.273 | 875 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 315.513 kr. i 2022 til 14.760 kr. i 2026 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 316 | 330 | 35 | 15 | 15 | +0 % | |
| Passiver i alt | 690 | 690 | 768 | 1.288 | 890 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødekro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa