Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundegårdsvej 11, 5492 Vissenbjerg · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,8 | 3,6 | 3,1 | 2,7 | 5,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,5 % | 1,5 % | 1,2 % | 0,4 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 23,2 % | 25,6 % | 28,4 % | 30,4 % | 32,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 7,3 % | 8,8 % | 10,1 % | 10,6 % | 13,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,8 % | 16,7 % | 11,5 % | 3,9 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 50.350 kr. | 53.038 kr. | 45.691 kr. | 40.509 kr. | 40.489 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 7,3 % | 8,8 % | 10,1 % | 10,6 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92,7 % | 91,2 % | 89,9 % | 89,4 % | 86,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,9 % | 24,3 % | 21,7 % | 24,8 % | 22,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 50.350 kr. i 2021 til 40.489 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 53 | 46 | 41 | 40 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 42.963 kr. i 2021 til 33.102 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | 38 | 31 | 26 | 33 | +29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 29.442 kr. i 2021 til 13.445 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 20 | 16 | 9 | 13 | +56 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 21.324 kr. i 2021 til 26.476 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 12 | 10 | 3 | 26 | +678 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 793 | 778 | 763 | 748 | 741 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 793 | 778 | 763 | 748 | 741 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 47.066 kr. i 2021 til 54.337 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 54 | 49 | 59 | 54 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 52 | 57 | 65 | 72 | 79 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 845 | 835 | 828 | 820 | 820 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 61.324 kr. i 2021 til 113.108 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 74 | 83 | 87 | 113 | +31 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 558.133 kr. i 2021 til 465.014 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 558 | 538 | 517 | 497 | 465 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 225.347 kr. i 2021 til 241.616 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 225 | 224 | 227 | 236 | 242 | +2 % | |
| Passiver i alt | 845 | 835 | 828 | 820 | 820 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vissenbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens