God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nordre Beddingsvej 47, 3390 Hundested · Reparation og vedligeholdelse af civile skibe og både
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 1,2 | 0,8 | 2,2 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -11,6 % | 6,6 % | -8,5 % | 29,4 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 172,4 % | 222,5 % | 234 % | 258,9 % | 225,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 38,9 % | 46,8 % | 45,7 % | 56,6 % | 57,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -30 % | 14 % | -18,7 % | 51,9 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -157.037 kr. | 516.856 kr. | 22.460 kr. | 1.700.707 kr. | 245.744 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,9 % | 46,8 % | 45,7 % | 56,6 % | 57,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,1 % | 53,2 % | 54,3 % | 43,4 % | 42,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 105 % | 41,3 % | 60,6 % | 120,3 % | 100,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 803.013 kr. i 2022 til 1.447.018 kr. i 2026 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 803 | 1.375 | 951 | 2.748 | 1.447 | −47 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 960.050 kr. i 2022 til 1.201.274 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 960 | 858 | 928 | 1.047 | 1.201 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -387.059 kr. i 2022 til 48.888 kr. i 2026 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -387 | 242 | -242 | 1.479 | 49 | −97 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -409.263 kr. i 2022 til 30.283 kr. i 2026 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -409 | 228 | -255 | 1.471 | 30 | −98 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -325.152 kr. i 2022 til 22.753 kr. i 2026 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -325 | 177 | -199 | 1.147 | 23 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.238 | 989 | 724 | 966 | 1.228 | +27 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.242 | 993 | 728 | 970 | 1.228 | +27 % | |
| Varebeholdninger | 115 | 224 | 230 | 115 | 136 | +19 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 943.474 kr. i 2022 til 979.772 kr. i 2026 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 943 | 317 | 414 | 1.365 | 980 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.550 | 1.705 | 1.598 | 2.936 | 2.186 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 2.792 | 2.698 | 2.327 | 3.905 | 3.414 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.084.938 kr. i 2022 til 1.948.077 kr. i 2026 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.085 | 1.262 | 1.063 | 2.210 | 1.948 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 671.245 kr. i 2022 til 488.343 kr. i 2026 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 671 | 626 | 580 | 535 | 488 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 898.789 kr. i 2022 til 971.503 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 899 | 767 | 683 | 1.134 | 972 | −14 % | |
| Passiver i alt | 2.792 | 2.698 | 2.327 | 3.905 | 3.414 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs