Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndergade 3, 7620 Lemvig · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,5 % | 9,8 % | 15,1 % | 7,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 163,6 % | 432,5 % | 168,3 % | 385,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,3 % | 96,9 % | 93,3 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15 % | 10,1 % | 16,2 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,3 % | 96,9 % | 93,3 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,7 % | 3,1 % | 6,7 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,3 % | 0,9 % | 0 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -12.599 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -10 | -11 | -12 | -13 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -12.599 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -10 | -11 | -12 | -13 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 123.136 kr. i 2021 til 264.399 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 123 | 562 | 386 | 622 | 264 | −57 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 125.336 kr. i 2021 til 268.228 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 568 | 388 | 625 | 268 | −57 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.033 | 3.537 | 3.432 | 3.671 | 3.356 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.033 | 3.537 | 3.432 | 3.671 | 3.356 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.144 kr. i 2022 til 1.026 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 0 | 1 | +2180 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 251 | 670 | 525 | 467 | 228 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 4.284 | 4.207 | 3.957 | 4.137 | 3.585 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.251.472 kr. i 2021 til 3.525.228 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.251 | 3.798 | 3.835 | 3.860 | 3.525 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 32.622 kr. i 2021 til 59.289 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | 410 | 121 | 277 | 59 | −79 % | |
| Passiver i alt | 4.284 | 4.207 | 3.957 | 4.137 | 3.585 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lemvig — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lemvig