God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 19, 1620 København V · Fremstilling af yderbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,7 % | 15,3 % | -212,6 % | 45,6 % | 37,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 235 % | 174,1 % | 57,7 % | 87,1 % | 147,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 57,4 % | 42,6 % | -73,3 % | -14,8 % | 32,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,3 % | 35,9 % | 290 % | -306,9 % | 115,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 57,4 % | 42,6 % | -73,3 % | -14,8 % | 32,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 42,6 % | 57,4 % | 173,3 % | 114,8 % | 67,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 150,6 % | 19,1 % | 25,9 % | 25,8 % | 37,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 181.550 kr. i 2021 til 382.514 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 252 | 179 | 263 | 383 | +45 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 140.755 kr. i 2021 til 256.902 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 141 | 206 | 339 | 223 | 257 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 40.794 kr. i 2021 til 125.612 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 46 | -160 | 40 | 126 | +216 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 40.109 kr. i 2021 til 124.804 kr. i 2025 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 45 | -161 | 40 | 125 | +214 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 41.426 kr. i 2021 til 98.074 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 36 | -153 | 40 | 98 | +146 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 30 | 30 | 30 | 30 | 60 | +100 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 134.730 kr. i 2021 til 66.300 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 135 | 26 | 32 | 26 | 66 | +156 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 210 | 236 | 72 | 87 | 263 | +201 % | |
| Aktiver i alt | 210 | 236 | 72 | 87 | 263 | +201 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 120.792 kr. i 2021 til 85.106 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 100 | -53 | -13 | 85 | +756 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 89.491 kr. i 2021 til 178.301 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 89 | 135 | 125 | 100 | 178 | +78 % | |
| Passiver i alt | 210 | 236 | 72 | 87 | 263 | +201 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København