Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sundvænget 1, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,2 % | -0,2 % | -0,1 % | 315,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 71,1 % | 68,2 % | 4,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,4 % | 97,2 % | 98,9 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,2 % | -0,2 % | -0,1 % | 315,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,4 % | 97,2 % | 98,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,6 % | 2,8 % | 1,1 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -23.935 kr. i 2021 til -2.783.933 kr. i 2025 (−11531 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -24 | -19 | -15 | -8 | -2.784 | −35364 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -23.935 kr. i 2021 til -18.725 kr. i 2022 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -19 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -32.070 kr. i 2021 til 112.229.248 kr. i 2025 (+350051 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -32 | -24 | -32 | -30 | 112.229 | +370910 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -32.070 kr. i 2021 til 112.237.002 kr. i 2025 (+350075 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -32 | -27 | -25 | -17 | 112.237 | +653667 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.290 | 15.290 | 15.290 | 15.290 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.290 | 15.290 | 15.290 | 15.290 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 228 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 281 | 282 | 300 | 7 | 35.582 | +534244 % | |
| Aktiver i alt | 15.571 | 15.572 | 15.590 | 15.296 | 35.582 | +133 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.201.755 kr. i 2021 til 35.569.471 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.202 | 15.175 | 15.150 | 15.132 | 35.569 | +135 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 368.833 kr. i 2021 til 12.500 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 369 | 397 | 440 | 164 | 13 | −92 % | |
| Passiver i alt | 15.571 | 15.572 | 15.590 | 15.296 | 35.582 | +133 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte