Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blækhatten 27, 5220 Odense SØ · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17 % | 7,2 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 17 % | 7,2 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.250 kr. i 2021 til -19.777 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -10 | -10 | -17 | -20 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.797.018 kr. i 2021 til 843.375 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.797 | 8.547 | 3.298 | 1.378 | 843 | −39 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.834.431 kr. i 2021 til 847.340 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.834 | 8.557 | 3.300 | 1.381 | 847 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16.520 | 20.963 | 19.292 | 19.023 | 19.154 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.520 | 20.963 | 19.292 | 19.023 | 19.154 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 70.364 kr. i 2021 til 113.648 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 166 | 143 | 131 | 114 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 108 | 166 | 145 | 134 | 118 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 16.627 | 21.128 | 19.437 | 19.157 | 19.272 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.853.611 kr. i 2021 til 19.268.783 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.854 | 21.111 | 19.431 | 19.152 | 19.269 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.773.848 kr. i 2021 til 3.009 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.774 | 17 | 6 | 6 | 3 | −47 % | |
| Passiver i alt | 16.627 | 21.128 | 19.437 | 19.157 | 19.272 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense