Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mose Alle 15B, 2610 Rødovre · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 0,8 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 19,6 % | -7,1 % | 13,6 % | 10,9 % | 28,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 386,5 % | 222,4 % | 163,3 % | 287,5 % | 315,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,7 % | 58,5 % | 42,8 % | 65,3 % | 68,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,2 % | -12,1 % | 31,7 % | 16,7 % | 41,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.155.937 kr. | -746.722 kr. | 1.919.814 kr. | 1.104.728 kr. | 3.754.036 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,7 % | 58,5 % | 42,8 % | 65,3 % | 68,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,3 % | 41,5 % | 57,2 % | 34,7 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 127,2 % | 0 % | — | 31,4 % | 98,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.013.459 kr. i 2021 til 15.485.501 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.013 | 4.272 | 9.972 | 11.991 | 15.486 | +29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.857.522 kr. i 2021 til 11.731.465 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.858 | 5.019 | 8.053 | 10.887 | 11.731 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.143.595 kr. i 2021 til 3.590.541 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.144 | -789 | 1.806 | 967 | 3.591 | +271 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.117.266 kr. i 2021 til 3.591.831 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.117 | -741 | 1.794 | 946 | 3.592 | +280 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.646.706 kr. i 2021 til 2.796.722 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.647 | -583 | 1.392 | 729 | 2.797 | +283 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7 | 344 | 373 | 259 | 274 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 192 | 286 | 319 | 60 | 60 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 199 | 630 | 692 | 319 | 334 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.700.279 kr. i 2021 til 2.990.106 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.700 | 0 | – | 695 | 2.990 | +330 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.204 | 7.572 | 9.573 | 6.371 | 9.575 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 8.403 | 8.202 | 10.265 | 6.691 | 9.909 | +48 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.279.775 kr. i 2021 til 6.765.143 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.280 | 4.797 | 4.389 | 4.368 | 6.765 | +55 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.122.788 kr. i 2021 til 3.031.770 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.123 | 3.405 | 5.861 | 2.216 | 3.032 | +37 % | |
| Passiver i alt | 8.403 | 8.202 | 10.265 | 6.691 | 9.909 | +48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 15 kr. i 2021 til 17 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 11 | 12 | 17 | 17 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre