Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lynghøj 7, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | -35,5 % | 8,5 % | 9,8 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 578 % | 330,8 % | 334,7 % | 312,1 % | 261,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 84,3 % | 73,6 % | 73,7 % | 71,1 % | 65,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,1 % | -48,2 % | 11,5 % | 13,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,3 % | 73,6 % | 73,7 % | 71,1 % | 65,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,7 % | 26,4 % | 26,3 % | 28,9 % | 34,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 0 % | 0,8 % | 0,9 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.346 kr. i 2021 til -35.464 kr. i 2025 (−563 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -14 | -21 | -24 | -35 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 194.640 kr. i 2021 til -432.239 kr. i 2022 (−322 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 195 | -432 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 150.834 kr. i 2021 til 25.235 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 151 | -432 | 116 | 163 | 25 | −84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 163 | 163 | 163 | 163 | 180 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 163 | 163 | 163 | 163 | 180 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 613 kr. i 2021 til 490 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 3 | 4 | 0 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.452 | 1.054 | 1.212 | 1.490 | 1.652 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 1.614 | 1.217 | 1.374 | 1.652 | 1.832 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.360.151 kr. i 2021 til 1.200.003 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.360 | 896 | 1.012 | 1.175 | 1.200 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 251.186 kr. i 2021 til 631.753 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 251 | 319 | 362 | 477 | 632 | +32 % | |
| Passiver i alt | 1.614 | 1.217 | 1.374 | 1.652 | 1.832 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord