God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjerringbrovej 112, 2610 Rødovre · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8 | 7,9 | 8,7 | 5,5 | 6,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6 % | 13 % | 3,8 % | 3,2 % | 4,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 165,5 % | 318,1 % | 277,1 % | 172,9 % | 206,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 32 % | 45 % | 48,9 % | 45,2 % | 49 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,6 % | 28,9 % | 7,7 % | 7 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.639.418 kr. | 3.671.163 kr. | 4.101.486 kr. | 3.567.951 kr. | 4.371.514 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32 % | 45 % | 48,9 % | 45,2 % | 49 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68 % | 55 % | 51,1 % | 54,8 % | 51 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,2 % | 6,3 % | 4,9 % | 14,2 % | 3,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.639.418 kr. i 2021 til 4.399.190 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.639 | 3.671 | 4.101 | 3.641 | 4.399 | +21 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 73.213 kr. i 2024 til 27.676 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 73 | 28 | −62 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.183.226 kr. i 2021 til 3.744.630 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.183 | 3.207 | 3.627 | 2.981 | 3.745 | +26 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.162.950 kr. i 2021 til 3.320.228 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.163 | 9.102 | 2.630 | 2.564 | 3.320 | +30 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.247.101 kr. i 2021 til 2.574.022 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.247 | 7.100 | 2.051 | 1.999 | 2.574 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 33.112 | 32.648 | 38.892 | 52.154 | 50.044 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 33.112 | 32.648 | 38.892 | 52.154 | 50.044 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.451.286 kr. i 2021 til 198.034 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.451 | 432 | 274 | 911 | 198 | −78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21.364 | 21.863 | 15.474 | 11.102 | 11.041 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 54.476 | 54.511 | 54.367 | 63.256 | 61.085 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.433.400 kr. i 2021 til 29.937.999 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.433 | 24.533 | 26.584 | 28.583 | 29.938 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 22.377.371 kr. i 2021 til 24.338.449 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.377 | 21.326 | 20.383 | 26.448 | 24.338 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.911.982 kr. i 2021 til 5.341.027 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.912 | 6.873 | 5.584 | 6.420 | 5.341 | −17 % | |
| Passiver i alt | 54.476 | 54.511 | 54.367 | 63.256 | 61.085 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre