God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllehaven 21A, 4040 Jyllinge · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3 | 2,6 | 2,3 | 6,9 | 8,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,2 % | -8,7 % | 1,7 % | 15,6 % | 20,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 26,6 % | 3,6 % | 13,8 % | 20,2 % | 7,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 35,1 % | 40,9 % | 42,4 % | 56,4 % | 64,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 46 % | -21,3 % | 3,9 % | 27,7 % | 31,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 593.661 kr. | 482.359 kr. | 436.952 kr. | 1.278.515 kr. | 1.573.329 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,1 % | 40,9 % | 42,4 % | 56,4 % | 64,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,9 % | 59,1 % | 57,6 % | 43,6 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 25,7 % | 1,5 % | 3,7 % | 18,6 % | 6,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 593.661 kr. i 2021 til 1.573.329 kr. i 2025 (+165 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 594 | 482 | 437 | 1.279 | 1.573 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 396.561 kr. i 2021 til 1.387.029 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 397 | 296 | 251 | 1.092 | 1.387 | +27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.872.842 kr. i 2021 til 2.743.366 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.873 | -587 | 251 | 1.765 | 2.743 | +55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.776.370 kr. i 2021 til 2.430.042 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.776 | -711 | 144 | 1.476 | 2.430 | +65 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 9.664 | +21 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.149 | 0 | 0 | 676 | 2.033 | +201 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.149 | 8.000 | 8.000 | 8.676 | 11.696 | +35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.785.090 kr. i 2021 til 263.995 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.785 | 68 | 172 | 709 | 264 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.850 | 167 | 649 | 770 | 279 | −64 % | |
| Aktiver i alt | 10.998 | 8.167 | 8.649 | 9.446 | 11.975 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.864.514 kr. i 2021 til 7.762.313 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.865 | 3.340 | 3.670 | 5.332 | 7.762 | +46 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 147.600 kr. i 2021 til 146.112 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 148 | 145 | 145 | 146 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.945.446 kr. i 2021 til 3.903.291 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.945 | 4.597 | 4.711 | 3.806 | 3.903 | +3 % | |
| Passiver i alt | 10.998 | 8.167 | 8.649 | 9.446 | 11.975 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde