God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Klosterplads 4, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 40,4 % | 10,1 % | 2,1 % | -2,1 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 2,6 % | 9,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 79,9 % | 84,5 % | 83,8 % | 81,8 % | 79,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 50,6 % | 12 % | 2,5 % | -2,6 % | -0,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,9 % | 84,5 % | 83,8 % | 81,8 % | 79,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,1 % | 15,5 % | 16,2 % | 18,2 % | 20,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -7 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | -5 | -5 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 264.797 kr. i 2022 til -9.502 kr. i 2026 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 265 | 78 | 15 | -20 | -10 | +53 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 297.247 kr. i 2022 til -6.178 kr. i 2026 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 297 | 80 | 17 | -17 | -6 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 819 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 703 | 790 | 817 | 813 | 819 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 540 kr. i 2022 til 738 kr. i 2026 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33 | 1 | 1 | 4 | 16 | +310 % | |
| Aktiver i alt | 736 | 791 | 818 | 817 | 835 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 587.979 kr. i 2022 til 661.978 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 588 | 668 | 685 | 668 | 662 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 148.450 kr. i 2025 til 172.648 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 148 | 173 | +16 % | |
| Passiver i alt | 736 | 791 | 818 | 817 | 835 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg