Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Flegborg 2A, 7100 Vejle · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,1 % | 9,1 % | 2,8 % | 3,5 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 356,4 % | 617,5 % | 356,5 % | 399,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 97 % | 97,5 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,6 % | 9,2 % | 2,9 % | 3,6 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 97 % | 97,5 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 1,5 % | 3 % | 2,5 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 287,1 % | 66,1 % | 44,3 % | 5,5 % | 177,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.734 kr. i 2021 til 1.389.494 kr. i 2025 (+11942 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | 1.587 | 1.034 | 1.280 | 1.389 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.402.003 kr. i 2021 til 1.526.704 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.402 | 1.369 | 1.419 | 1.499 | 1.527 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.413.737 kr. i 2021 til -137.210 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.414 | 219 | -384 | -219 | -137 | +37 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 30.760.039 kr. i 2021 til 14.936.157 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30.760 | 19.687 | 6.441 | 8.136 | 14.936 | +84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 31.119.804 kr. i 2021 til 14.745.128 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 31.120 | 19.563 | 6.402 | 8.041 | 14.745 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 164.164 | 194.938 | 201.888 | 207.684 | 211.870 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 164.164 | 194.938 | 201.888 | 207.684 | 211.870 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 14.063.774 kr. i 2021 til 2.324.480 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.064 | 2.176 | 2.956 | 321 | 2.324 | +625 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17.459 | 20.323 | 23.768 | 23.133 | 27.211 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 181.623 | 215.261 | 225.655 | 230.816 | 239.081 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 176.723.913 kr. i 2021 til 237.773.845 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 176.724 | 211.969 | 218.988 | 225.029 | 237.774 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.898.946 kr. i 2021 til 1.307.322 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.899 | 3.291 | 6.668 | 5.787 | 1.307 | −77 % | |
| Passiver i alt | 181.623 | 215.261 | 225.655 | 230.816 | 239.081 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.