Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Innovations Allé 3, 7100 Vejle · Anden udgivelse af software
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,7 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 41,7 % | 50,7 % | 6,6 % | -116,4 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 248,7 % | 309,4 % | 790,6 % | 689 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 59,8 % | 67,7 % | 87,4 % | 85,5 % | 90,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,7 % | 74,9 % | 7,5 % | -136,1 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 468.246 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 59,8 % | 67,7 % | 87,4 % | 85,5 % | 90,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40,2 % | 32,3 % | 12,6 % | 14,5 % | 9,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 181,1 % | 63,9 % | 561,4 % | 689 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 741.207 kr. i 2021 til 504.750 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 741 | 1.199 | 783 | 165 | 505 | +206 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 686.129 kr. i 2022 til 422.893 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 686 | 731 | 363 | 423 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 118.909 kr. i 2021 til -4.128 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 468 | 40 | -235 | -4 | +98 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 118.132 kr. i 2021 til 5.058 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 468 | 40 | -230 | 5 | +102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 91.996 kr. i 2021 til 5.058 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | 365 | 32 | -230 | 5 | +102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 160.760 kr. i 2021 til 186.393 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 149 | 340 | 197 | 186 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 221 | 719 | 479 | 197 | 192 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 221 | 719 | 479 | 197 | 192 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 131.996 kr. i 2021 til 173.748 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 487 | 418 | 169 | 174 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 88.764 kr. i 2021 til 18.607 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 232 | 61 | 29 | 19 | −35 % | |
| Passiver i alt | 221 | 719 | 479 | 197 | 192 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.