Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Harbovej 134, 3700 Rønne · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,3 % | -11,6 % | -0,5 % | 5,3 % | -7,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96 % | 95,7 % | 95,3 % | 95,7 % | 95,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,5 % | -12,1 % | -0,5 % | 5,5 % | -7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -534.634 kr. | -651.908 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96 % | 95,7 % | 95,3 % | 95,7 % | 95,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4 % | 4,3 % | 4,7 % | 4,3 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 173,8 % | 58,9 % | >999 % | 53,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -51.520 kr. i 2024 til -66.650 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -52 | -67 | −29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 395.210 kr. i 2021 til 617.326 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 395 | 443 | 551 | 625 | 617 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -547.967 kr. i 2021 til -683.976 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -548 | -652 | -614 | -676 | -684 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.318.306 kr. i 2021 til -1.554.290 kr. i 2025 (−218 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.318 | -3.174 | 563 | 1.192 | -1.554 | −230 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.048.498 kr. i 2021 til -1.554.853 kr. i 2025 (−248 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.048 | -2.507 | -108 | 1.191 | -1.555 | −230 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.384 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.384 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.008.921 kr. i 2021 til 68.399 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.009 | 65 | 60 | 563 | 68 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.903 | 21.624 | 21.463 | 22.486 | 20.867 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 24.287 | 21.624 | 21.463 | 22.486 | 20.867 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 23.307.251 kr. i 2021 til 19.840.059 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.307 | 20.686 | 20.460 | 21.530 | 19.840 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 79.645 kr. i 2021 til 127.434 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 38 | 102 | 56 | 127 | +127 % | |
| Passiver i alt | 24.287 | 21.624 | 21.463 | 22.486 | 20.867 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune