Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skådevej 2, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6,4 % | 5,8 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 96,9 % | 96,6 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 6,6 % | 6 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 96,9 % | 96,6 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 3,1 % | 3,4 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 4,5 % | 67,2 % | 53,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -53.250 kr. i 2021 til -90.228 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -53 | -52 | -84 | -88 | -90 | −3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 200.600 kr. i 2021 til 210.000 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 201 | 211 | 193 | 210 | 210 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -253.850 kr. i 2021 til -300.228 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -254 | -263 | -277 | -298 | -300 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 266.814 kr. i 2021 til 11.303 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 267 | 732 | 417 | 398 | 11 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 195.662 kr. i 2021 til 11.303 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 196 | 583 | 417 | 398 | 11 | −97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 180.619 kr. i 2021 til 145.128 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 97 | 9 | 154 | 145 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.034 | 7.712 | 6.527 | 6.829 | 6.747 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 7.034 | 7.712 | 6.527 | 6.829 | 6.747 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.988.575 kr. i 2021 til 6.476.140 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.989 | 7.515 | 6.324 | 6.600 | 6.476 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 45.791 kr. i 2021 til 271.166 kr. i 2025 (+492 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 197 | 203 | 229 | 271 | +18 % | |
| Passiver i alt | 7.034 | 7.712 | 6.527 | 6.829 | 6.747 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus