Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rimmersvej 16, 8680 Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 65,1 % | 1,4 % | 11,9 % | 44,7 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,4 % | 3,1 % | 3,7 % | 46,4 % | 20,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 20,5 % | 10,9 % | 21,7 % | 66,9 % | 75,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 318,2 % | 13 % | 54,9 % | 66,9 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 20,5 % | 10,9 % | 21,7 % | 66,9 % | 75,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 79,5 % | 89,1 % | 78,3 % | 33,1 % | 24,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1 % | 0,1 % | 0,4 % | 38 % | 0,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.233 kr. i 2021 til -5.401 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -14 | -4 | -70 | -5 | +92 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -3 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 488.625 kr. i 2021 til 94.765 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 19 | 182 | 667 | 95 | −86 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 488.625 kr. i 2021 til 94.765 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 19 | 182 | 667 | 95 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 707 | 1.333 | 1.484 | 1.263 | 1.380 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 707 | 1.333 | 1.484 | 1.263 | 1.380 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.901 kr. i 2021 til 3.061 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 2 | 5 | 188 | 3 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 44 | 38 | 44 | 229 | 73 | −68 % | |
| Aktiver i alt | 751 | 1.372 | 1.528 | 1.493 | 1.452 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 153.579 kr. i 2021 til 1.092.965 kr. i 2025 (+612 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 149 | 331 | 998 | 1.093 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 597.335 kr. i 2021 til 359.421 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 597 | 1.223 | 1.197 | 494 | 359 | −27 % | |
| Passiver i alt | 751 | 1.372 | 1.528 | 1.493 | 1.452 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg