Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gyngemose Parkvej 50, 2860 Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 27,3 % | 10,3 % | 7,5 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 591 % | 5,6 % | 228,6 % | 197,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,2 % | 90,8 % | 93,1 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 29,3 % | 11,3 % | 8,1 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,2 % | 90,8 % | 93,1 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,8 % | 9,2 % | 6,9 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 591 % | 5,6 % | 228,6 % | 197,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -131.555 kr. i 2021 til -85.537 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -132 | -35 | -37 | -36 | -86 | −135 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.771.661 kr. i 2021 til 2.708.120 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.772 | 13.725 | 3.811 | 3.099 | 2.708 | −13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.067.148 kr. i 2021 til 2.204.850 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.067 | 11.919 | 3.175 | 2.465 | 2.205 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30.053 | 34.040 | 30.819 | 29.954 | 28.102 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 30.053 | 34.040 | 30.819 | 29.954 | 28.102 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.250.274 kr. i 2021 til 2.286.950 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.250 | 9.575 | 92 | 2.861 | 2.287 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.250 | 9.575 | 92 | 2.861 | 2.287 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 31.303 | 43.615 | 30.911 | 32.815 | 30.389 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 29.735.614 kr. i 2021 til 28.374.966 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29.736 | 40.655 | 28.080 | 30.545 | 28.375 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 445.207 kr. i 2021 til 1.157.061 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 445 | 1.620 | 1.651 | 1.252 | 1.157 | −8 % | |
| Passiver i alt | 31.303 | 43.615 | 30.911 | 32.815 | 30.389 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe