Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gammel Mønt 39, 1117 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -12,3 % | -1,8 % | 30,2 % | 10,6 % | 41,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 94,1 % | 268,3 % | 254,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,6 % | 34,1 % | 64 % | 73 % | 72,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -19,1 % | -5,4 % | 47,1 % | 14,5 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,6 % | 34,1 % | 64 % | 73 % | 72,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,4 % | 65,9 % | 36 % | 27 % | 27,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,8 % | 3 % | 5,4 % | 155 % | 132,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.608 kr. i 2021 til -5.408 kr. i 2024 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -5 | -5 | -5 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 56 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -9.613 kr. i 2021 til 55.504 kr. i 2025 (+677 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -3 | 43 | 15 | 56 | +263 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -9.613 kr. i 2021 til 55.504 kr. i 2025 (+677 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -3 | 43 | 15 | 56 | +263 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 66 | 136 | 93 | 40 | 40 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 66 | 136 | 93 | 40 | 40 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.717 kr. i 2021 til 48.603 kr. i 2025 (+1689 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 61 | 49 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 48 | 105 | 93 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 78 | 140 | 141 | 145 | 133 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 50.385 kr. i 2021 til 96.174 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 48 | 90 | 106 | 96 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27.620 kr. i 2021 til 36.590 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 28 | 92 | 51 | 39 | 37 | −7 % | |
| Passiver i alt | 78 | 140 | 141 | 145 | 133 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København