Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Saugskærvej 5, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,8 % | -2,8 % | -2,5 % | -5,1 % | 18,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 0 % | 0 % | 459,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 97,4 % | 92,4 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,8 % | -2,8 % | -2,6 % | -5,5 % | 18,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 97,4 % | 92,4 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0,1 % | 2,6 % | 7,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 19,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.400 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -2 | 0 | +100 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | – | 0 | -2 | 0 | +100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -896 kr. i 2021 til 332.229 kr. i 2025 (+37179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -2 | 332 | +13840 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -896 kr. i 2021 til 332.229 kr. i 2025 (+37179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -2 | 332 | +13840 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 48 | 48 | 48 | 1.770 | +3604 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 48 | 48 | 48 | 1.770 | +3604 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 24.566 kr. i 2021 til 896 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 25 | 0 | 0 | 0 | 21 | – | |
| Aktiver i alt | 49 | 48 | 48 | 48 | 1.791 | +3648 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.104 kr. i 2021 til 1.786.380 kr. i 2025 (+3538 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 48 | 47 | 44 | 1.786 | +3947 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27 kr. i 2022 til 4.550 kr. i 2025 (+16752 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 0 | 1 | 4 | 5 | +25 % | |
| Passiver i alt | 49 | 48 | 48 | 48 | 1.791 | +3648 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg