Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klostermosevej 140, 3000 Helsingør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -3,4 % | -1,4 % | -6,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 167,2 % | 150,3 % | 110,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 48,3 % | 41,5 % | 21,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -7,1 % | -3,4 % | -30,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 48,3 % | 41,5 % | 21,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 51,7 % | 58,5 % | 78,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 29,6 % | 1,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 42.749 kr. i 2021 til -6.204 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | -5 | -5 | -5 | -6 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 42.749 kr. i 2021 til -6.204 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | -5 | -5 | -5 | -6 | −24 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 167.607 kr. i 2021 til -25.985 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | 90 | -15 | -7 | -26 | −269 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 169.235 kr. i 2021 til -24.649 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 98 | -13 | -6 | -25 | −315 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.466 kr. i 2022 til 4.088 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 12 | 0 | 72 | 4 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 137 | 358 | 320 | 366 | 328 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 187 | 408 | 370 | 416 | 378 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 93.584 kr. i 2021 til 80.438 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 191 | 179 | 173 | 80 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 93.627 kr. i 2021 til 298.024 kr. i 2025 (+218 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 216 | 191 | 244 | 298 | +22 % | |
| Passiver i alt | 187 | 408 | 370 | 416 | 378 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsingør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør