Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestre Engvej 18, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 4,1 | 4,1 | 4,5 | 4,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 4,5 % | 0,8 % | 1,1 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 2,4 % | 1,4 % | 103,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 7 % | 7,9 % | 9,1 % | 9,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 64 % | 9,8 % | 11,9 % | 11,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 927.961 kr. | 920.271 kr. | 1.015.046 kr. | 1.025.539 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 7 % | 7,9 % | 9,1 % | 9,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 93 % | 92,1 % | 90,9 % | 90,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 15,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 92.206 kr. i 2021 til 1.025.539 kr. i 2025 (+1012 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 928 | 920 | 1.015 | 1.026 | +1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 54.387 kr. i 2021 til 798.628 kr. i 2025 (+1368 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 54 | 701 | 693 | 788 | 799 | +1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -15.928 kr. i 2021 til 206.052 kr. i 2025 (+1394 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 396 | 136 | 188 | 206 | +10 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 94.118 kr. i 2021 til 160.721 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 94 | 625 | 106 | 146 | 161 | +10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.020 | 13.793 | 13.566 | 13.339 | 13.112 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.020 | 13.793 | 13.566 | 13.339 | 13.112 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 152.108 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | – | 152 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 199 | 122 | 1.046 | +757 % | |
| Aktiver i alt | 14.149 | 14.021 | 13.764 | 13.461 | 14.158 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 351.546 kr. i 2021 til 1.389.041 kr. i 2025 (+295 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 352 | 976 | 1.082 | 1.228 | 1.389 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 4.711.005 kr. i 2021 til 11.760.686 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.711 | 4.573 | 4.411 | 3.617 | 11.761 | +225 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.086.449 kr. i 2021 til 1.008.271 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.086 | 8.472 | 8.272 | 8.616 | 1.008 | −88 % | |
| Passiver i alt | 14.149 | 14.021 | 13.764 | 13.461 | 14.158 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.