Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Flintevej 19, 9000 Aalborg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,2 | 0,2 | 0,2 | 3,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,2 % | 6,3 % | 4,6 % | 9,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,5 % | 95,2 % | 99,3 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,3 % | 6,6 % | 4,6 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -134.007 kr. | -96.854 kr. | -95.848 kr. | 333.972 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,5 % | 95,2 % | 99,3 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,5 % | 4,8 % | 0,7 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2 % | 2,3 % | 176,1 % | 7,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -36.356 kr. i 2022 til 453.972 kr. i 2026 (+1349 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -36 | -24 | 23 | 24 | 454 | +1780 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 110.000 kr. i 2023 til 120.000 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 110 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -50.073 kr. i 2022 til 324.828 kr. i 2026 (+749 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | -148 | -111 | -110 | 325 | +396 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 11.176 kr. i 2022 til 2.432.157 kr. i 2026 (+21662 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | -171 | 1.807 | 1.279 | 2.432 | +90 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 115.939 kr. i 2022 til 2.100.925 kr. i 2026 (+1712 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | -55 | 1.477 | 1.080 | 2.101 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.220 | 1.207 | 1.193 | 1.179 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.780 | 4.156 | 4.361 | 4.645 | 4.902 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.000 | 5.362 | 5.554 | 5.824 | 4.902 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.768 kr. i 2022 til 29.660 kr. i 2026 (+414 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 25 | 26 | 295 | 30 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17.426 | 16.976 | 18.046 | 17.765 | 18.027 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 22.427 | 22.338 | 23.600 | 23.589 | 22.930 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 21.274.313 kr. i 2022 til 22.522.744 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21.274 | 21.105 | 22.464 | 23.422 | 22.523 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.152.253 kr. i 2022 til 406.897 kr. i 2026 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.152 | 1.233 | 1.136 | 167 | 407 | +143 % | |
| Passiver i alt | 22.427 | 22.338 | 23.600 | 23.589 | 22.930 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg