Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjerregravvej 61, 8920 Randers NV · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,2 % | 7,4 % | 7,3 % | 5,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 939,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 89,4 % | 92,7 % | 96,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,2 % | 8,3 % | 7,9 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 89,4 % | 92,7 % | 96,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 10,6 % | 7,3 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 305,4 % | 24 % | 2,8 % | 4,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -77.268 kr. i 2023 til -54.410 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -77 | -52 | -54 | −5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 110.000 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 110 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -33.487 kr. i 2021 til -54.410 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -33 | -38 | -187 | -52 | -54 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.135.133 kr. i 2021 til 1.650.283 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.135 | 663 | 2.477 | 2.317 | 1.650 | −29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.744.559 kr. i 2021 til 1.554.935 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.745 | 998 | 2.077 | 2.030 | 1.555 | −23 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.566 | 3.193 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.566 | 3.193 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 24.392 kr. i 2021 til 43.662 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 46 | 719 | 58 | 44 | −25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21.700 | 20.503 | 28.139 | 27.812 | 27.836 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 23.266 | 23.696 | 28.140 | 27.812 | 27.836 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 22.926.794 kr. i 2021 til 26.828.417 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22.927 | 23.681 | 25.144 | 25.773 | 26.828 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 339.391 kr. i 2021 til 1.007.986 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 339 | 15 | 2.996 | 2.039 | 1.008 | −51 % | |
| Passiver i alt | 23.266 | 23.696 | 28.140 | 27.812 | 27.836 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers