Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bastholm Møllevej 115, 9760 Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 23,4 % | 27,5 % | 14,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 110,7 % | 198,5 % | 603,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 83,2 % | 84,9 % | 94,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 28,1 % | 32,4 % | 15,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 83,2 % | 84,9 % | 94,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 16,8 % | 15,1 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 60 % | 141,2 % | 59,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -12.163 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -9 | -8 | -8 | -12 | −45 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 660.177 kr. i 2021 til 591.431 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 660 | 1.486 | 642 | 1.039 | 591 | −43 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 660.177 kr. i 2021 til 574.961 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 660 | 1.488 | 645 | 1.041 | 575 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.227 | 2.495 | 2.245 | 2.650 | 2.523 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.227 | 2.495 | 2.245 | 2.650 | 2.523 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 475 kr. i 2022 til 134.498 kr. i 2025 (+28215 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 278 | 807 | 134 | −83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 514 | 1.135 | 1.355 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 1.227 | 2.712 | 2.758 | 3.785 | 3.878 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.216.702 kr. i 2021 til 3.653.582 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.217 | 2.479 | 2.295 | 3.214 | 3.654 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.000 kr. i 2021 til 224.453 kr. i 2025 (+2145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 233 | 464 | 572 | 224 | −61 % | |
| Passiver i alt | 1.227 | 2.712 | 2.758 | 3.785 | 3.878 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vrå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring