Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 171, 2900 Hellerup · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 308,3 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,1 % | 2,4 % | 8,5 % | 11,8 % | 9,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 753,1 % | 342,8 % | 251,5 % | 381,4 % | 559 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 37,5 % | 39,8 % | 47,8 % | 53,6 % | 40,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,3 % | 6,2 % | 17,8 % | 22 % | 24 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 28.443.723 kr. | 5.550.932 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 37,5 % | 39,8 % | 47,8 % | 53,6 % | 40,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 62,5 % | 60,2 % | 52,2 % | 46,4 % | 59,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.461.735 kr. i 2021 til 11.682.706 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.462 | 5.556 | 4.973 | 3.284 | 11.683 | +256 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 28.416.276 kr. i 2021 til 27.682.706 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 28.416 | 5.551 | 5.556 | 28.534 | 27.683 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 27.629.037 kr. i 2021 til 25.908.716 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27.629 | 4.772 | 16.760 | 26.665 | 25.909 | −3 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 21.550.650 kr. i 2021 til 20.208.799 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.551 | 3.712 | 13.073 | 20.678 | 20.209 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 131.000 | 132.268 | 135.000 | 157.000 | 173.000 | +10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 131.000 | 132.268 | 135.000 | 157.000 | 173.000 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 42.263 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 46.764 | 19.450 | 18.654 | 18.475 | 35.848 | +94 % | |
| Aktiver i alt | 177.764 | 151.718 | 153.654 | 175.475 | 208.848 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 66.640.749 kr. i 2021 til 84.312.885 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66.641 | 60.353 | 73.426 | 94.104 | 84.313 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 91.817.827 kr. i 2021 til 93.829.090 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 91.818 | 72.007 | 58.397 | 56.343 | 93.829 | +67 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.209.355 kr. i 2021 til 6.412.992 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.209 | 5.674 | 7.418 | 4.844 | 6.413 | +32 % | |
| Passiver i alt | 177.764 | 151.718 | 153.654 | 175.475 | 208.848 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte