Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fyel Skovvej 10, 8752 Østbirk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,9 % | 0,4 % | 3 % | -16,2 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 100 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3 % | 0,4 % | 3 % | -16,2 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 100 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 0 % | 0,5 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 484,3 % | >999 % | >999 % | 739,2 % | 677,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -82.144 kr. i 2021 til -35.545 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -82 | -15 | -15 | -34 | -36 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.651.672 kr. i 2021 til 1.490.287 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.652 | 229 | 1.663 | -4.984 | 1.490 | +130 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.279.682 kr. i 2021 til 1.160.501 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.280 | 176 | 1.296 | -5.376 | 1.161 | +122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 34.398 | 32.964 | 31.142 | 25.465 | 26.608 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 34.398 | 32.964 | 31.142 | 25.465 | 26.608 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.184.891 kr. i 2021 til 555.677 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.185 | 4.100 | 5.525 | 595 | 556 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.399 | 10.306 | 12.146 | 7.800 | 7.751 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 43.796 | 43.270 | 43.289 | 33.265 | 34.359 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 43.345.331 kr. i 2021 til 34.277.403 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43.345 | 43.264 | 43.060 | 33.184 | 34.277 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 451.139 kr. i 2021 til 82.010 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 451 | 6 | 228 | 81 | 82 | +2 % | |
| Passiver i alt | 43.796 | 43.270 | 43.289 | 33.265 | 34.359 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Østbirk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens