Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rugmarken 10, 3650 Ølstykke · Drift af sportsklubber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | -33,3 % | -34,9 % | -25,7 % | -20,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 183,5 % | 162,3 % | 243,2 % | 672,4 % | 365,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 45,4 % | 38,4 % | 58,9 % | 85,1 % | 72,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,1 % | -86,6 % | -59,3 % | -30,2 % | -28,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,4 % | 38,4 % | 58,9 % | 85,1 % | 72,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,6 % | 61,6 % | 41,1 % | 14,9 % | 27,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 97 % | 59,8 % | 206,2 % | 653,9 % | 251,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.332.390 kr. i 2021 til 12.586.600 kr. i 2025 (+440 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.332 | 3.314 | 3.744 | 5.439 | 12.587 | +131 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.320.463 kr. i 2021 til 14.645.030 kr. i 2025 (+531 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.320 | 3.883 | 4.649 | 7.559 | 14.645 | +94 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 11.927 kr. i 2021 til -2.058.430 kr. i 2025 (−17359 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | -569 | -905 | -2.120 | -2.058 | +3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.622 kr. i 2021 til -2.015.579 kr. i 2025 (−23477 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | -573 | -907 | -2.118 | -2.016 | +5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.725 kr. i 2021 til -2.015.579 kr. i 2025 (−30071 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | -571 | -907 | -2.118 | -2.016 | +5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 683.239 kr. i 2021 til 6.607.483 kr. i 2025 (+867 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 683 | 632 | 2.200 | 8.008 | 6.607 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.292 | 1.717 | 2.595 | 8.234 | 9.626 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 1.292 | 1.717 | 2.595 | 8.234 | 9.626 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 586.350 kr. i 2021 til 6.994.119 kr. i 2025 (+1093 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 586 | 659 | 1.528 | 7.010 | 6.994 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.897 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 704.226 kr. i 2021 til 2.631.585 kr. i 2025 (+274 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 704 | 1.058 | 1.067 | 1.225 | 2.632 | +115 % | |
| Passiver i alt | 1.292 | 1.717 | 2.595 | 8.234 | 9.626 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 20 kr. i 2021 til 21 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 22 | 22 | 15 | 21 | +40 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ølstykke — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal