Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Røntoftevej 18, 2870 Dyssegård · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,7 % | 10,6 % | 16,1 % | 25,3 % | 22,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,6 % | 94,9 % | 97 % | 95,1 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,6 % | 11,2 % | 16,7 % | 26,6 % | 24 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,6 % | 94,9 % | 95,7 % | 94,1 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,4 % | 5,1 % | 3 % | 4,9 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,5 % | 34,6 % | 17,9 % | 24,7 % | 24,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 401.543 kr. i 2021 til -7.716 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 402 | 8 | -6 | -16 | -8 | +52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 401.543 kr. i 2021 til -77.716 kr. i 2025 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 402 | 8 | -6 | -16 | -78 | −380 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 917.983 kr. i 2021 til 2.151.922 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 918 | 359 | 856 | 2.116 | 2.152 | +2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 806.858 kr. i 2021 til 1.894.484 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 807 | 505 | 877 | 1.862 | 1.894 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 70 | 70 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 649 | 987 | 1.289 | 1.550 | 1.826 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 649 | 987 | 1.359 | 1.620 | 1.826 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.636 kr. i 2021 til 137.329 kr. i 2025 (+481 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 84 | 30 | 89 | 137 | +54 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.655 | 3.761 | 4.072 | 5.746 | 6.637 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 4.305 | 4.749 | 5.430 | 7.366 | 8.462 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.115.700 kr. i 2021 til 7.899.557 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.116 | 4.506 | 5.265 | 7.005 | 7.900 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 189.105 kr. i 2021 til 562.666 kr. i 2025 (+198 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 189 | 243 | 165 | 361 | 563 | +56 % | |
| Passiver i alt | 4.305 | 4.749 | 5.430 | 7.366 | 8.462 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dyssegård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte